Брендинг територій

Брендинг територій

Навіщо містам і країнам власні бренди і як їх створювати.

У сучасному суспільстві виникає багато стереотипів по відношенню до країн чи регіонів. Це підвищує впізнаваність і унікальність території. Наприклад, Франція відома як країна романтики і делікатесів, Великобританія ― як країна чаю і дощової погоди. Швейцарія є колискою надійних банків і якісних годинників, а Бразилія запам’яталася всім як країна карнавалів і футболу. Але все це лише верхівка айсберга під назвою «брендинг».

Так що ж це таке, брендинг територій?

Брендинг територій ― це стратегія підвищення конкурентоспроможності міст, областей, і регіонів …та інша суха інформація.

А якщо просто, брендинг ― це створення індивідуального образу тієї чи іншої території. Це певне враження про місце в уяві туристів або жителів, ярлик, який асоціюється у людей з певним регіоном.

Весь процес брендингу можна умовно розділити на три етапи:

– Позиціонування території;

– Власне брендинг;

– Просування бренду.

Цільова аудиторія територіального бренду

Цільова аудиторія ― це важлива складова брендингу. ЦА можна умовно розділити на дві групи: зовнішня і внутрішня, туристи і жителі.

Імідж території (місця) повинен формуватися для обох груп. Все дуже просто: сформувавши позитивний імідж регіону серед жителів, можна розраховувати на успіх в просуванні бренду на зовнішню групу. Жителі самої території і є носіями бренду і його цінностей. Без лояльності і причетності до розвитку території жителів ― всі зусилля не матимуть сенсу.

Яким повинен бути хороший бренд території?

1) працювати на емоційному і раціональному рівнях;

2) підходити для кожної аудиторії бренду;

3) бути оригінальним;

4) бути чесним.

Необхідно уникати банальностей і кліше, щоб підкреслити ідею розвитку території, з якої публіка буде погоджуватися.

Від кого залежить успіх територіального брендингу?

Важливою частиною успіху бренду території є також суб’єкти її розвитку: місцева влада, бізнес і населення. Виділяють три організаційні моделі територіального маркетингу:

1) Адміністративна: ініціатором є державні інститути або локальна влада;

2) Підприємницька: в даному випадку процес ініціює бізнес. Місцеві підприємці зацікавлені в активізації експорту товарів і послуг власного виробництва, а також в залученні інвестицій в регіон;

3) Громадська: маркетинг території ініціюється різними установами або навіть окремим громадянами.

Особливості території як основа бренду

У сучасних реаліях у кожної географічної зони є свої переваги, що є важливим для створення іміджу регіону. Головними об’єктами конкурентоспроможності територій є:

– населення;
– інвестиції;
– підприємства;
– торгівля;
– туризм.