Проведення контент-досліджень

ПРОВЕДЕННЯ КОНТЕНТ-ДОСЛІДЖЕНЬ

Контент-дослідження (від англ. content  «зміст», «наповнення») це особливий метод маркетингових досліджень, який полягає в детальному аналізі вторинної інформації з відкритих джерел.

Також метод називають «маркетинговий контент-аналіз», а також «кабінетне дослідження» оскільки на відміну від польових методів дослідницької роботи, контент-дослідження проводиться виключно в стінах установ офісу, архіву, бібліотеки тощо.

Контент-дослідження  це вивчення досліджуваної теми за матеріалами двох типів: 1) експертні думки та оцінки (публікації в ЗМІ та спеціалізованих виданнях, звіти організацій, дані Держкомстату, доступні результати сторонніх досліджень); 2) думка споживачів (форуми, соціальні медіа).

Які саме аспекти дозволяє дослідити метод контент-аналізу?

Ситуація на ринку

Аналіз відкритої інформації допомагає визначити поточний стан ринку, на якому працює компанія замовника. Зазвичай проведення кабінетного дослідження допомагає відповісти на такі питання: яка актуальна маркетингова ситуація, які перспективи розвитку ринку, які обмеження накладає ринок, які канали дистрибуції найбільш прийняті в маркет-сегментах, які цікавлять замовника, тощо.

Споживча аудиторія

Використовуючи соціальні мережі, форуми та інші подібні джерела, можна дізнатися багато корисної інформації про цільову аудиторію продукту або послуги. За допомогою контент-аналізу дослідники можуть відповісти на такі питання: хто аудиторія продукту (соціально-демографічні характеристики), які потреби, переваги, цінності та спосіб життя потенційних споживачів, які канали комунікації вони використовують.

Конкурентне середовище

І, звичайно, проведення контент-дослідження дозволяє більше дізнатися про конкурентів: хто вони, як себе позиціонують, чи успішні вони і чому, якими сильними і слабкими якостями володіють, чим поступаються бренду замовника і в чому його перевершують.

Результатом проведення кабінетного дослідження в нашому агентстві завжди стає аналітичний звіт, в якому зібрана інформація систематизується і «перетворюється» в висновки та рекомендації. При грамотному підході проведення контент-аналізу дозволяє отримати не просто дані, а маркетингові інсайти і використати їх в розробці або коректуванні маркетингової стратегії.

У нашому агентстві маркетинговий контент-аналіз, як правило, передує іншим методикам дослідження, формуючи вектор і базу для подальшої роботи. Однак кабінетне дослідження відкритого контенту може бути і самостійним дослідницьким проектом.

Перевагою проведення контент-досліджень є відносно невисока вартість і швидкість реалізації проекту. При цьому професійний підхід до проекту дає можливість отримати дійсно цінні маркетингові дані.

Büro.MT із задоволенням реалізує для вас контент-дослідження ринку, давши відповіді на важливі стратегічні питання бізнесу. Звертайтеся!

СПІЛКУЄМОСЬ ТАК,
ЯК ЗРУЧНО ВАМ!